Info kipsivalu kohta

Tulekindel

Kui asi puudutab Sind ja Sinu lähedasi siis on tuleohutus üks peamisi asju millele ehitusel tähelepanu pöörata. Kipsivalu OÜ poolt kasutatavad põrandasegud on tulekindlad A1-klassi ehitusmaterjalid mida kasutades on võimalik tõsta vahelagede tulekindlust.

Helipidav

Öeldakse et vaikus on kuldne. See on üha tõesem tänapäeva kiire ja mürarikka elu juures. Laialdaselt kasutatavad õõnespaneelid ja betoonvahelaed lasevad meil paraku naabrite elust osa saada rohkem kui me tahaksime. Ja neil meie omast... Õnneks suudab kipsivalu koos isolatsioonimatiga väga edukalt müra summutada, eriti just madalasageduslikku sammumüra. Helipidavus kuni 35dB (sertifikaat P-BA 154/1992)..

Roheline

Kips on looduslik materjal. Meie tooted on vabad probleemist millega me betooni puhul igapäevaselt kokku puutume- betoonpõrand eraldab allergeenset tolmu kogu oma eluea vältel. Kipsivalu põrand on tolmuvaba ning seetõttu sobib ideaalselt allergikute ja väikelastega kodudesse, samuti lasteasutustesse ning ühiskondlikesse hoonetesse. Kipsivalupõranda ökoloogilisus on kõige paremini aga märgatav küttekulude vähenemise näol- tänu tema betoonist paremale soojusjuhtivusele jaguneb seal soojus ühtlaselt ning põrand reageerib kiiresti ka järskudele ilmastikumuutustele.

Õhuke

Kodu renoveerimisel puutume tihti kokku probleemiga kus oleks vaja põrandaküte paigaldada, põrand rihtida jne aga ukseavade kõrgus ja muud konstruktsioonid ei luba põrandat piisavalt tõsta. Kipsivalu, tänu oma betoonist oluliselt paremale heliisolatsioonile, vajab õhemat (või üldse mitte) heliisolatsiooni kihti ning suurema tugevuse tõttu on vajalik segukiht ka ise oluliselt õhem. Tulemuseks on märkimisväärselt õhem põrand parema funktsionaalusega.

Soojusjuhtivus

Kuivõrd vajalik kipsivalu maht on väiksem ning tema soojusjuhtivus on betoonist parem siis on ka soojusülekanne kiirem ning põrand reageerib kiiremini ruumi temperatuuri muutustele.

Isetasanduv

Veedaksime meeleldi Teie seltskonnas rohkem aega põrandat siludes, paraku teevad meie segud selle meie eest ise. Kõik Kipsivalu OÜ poolt paigaldatavad tooted on isetasanduvad, seega saate meilt kiiremini ja siledama põranda kui ükskõik kui headelt betoonimeestelt.

Kõrge surve- ja paindetugevus

Öeldakse et Teie kett on just nii tugev kui on tema nõrgim lüli. Meie igatahes Teie ehitusahelas selleks pole. Kipsivalu OÜ poolt kasutatav valumaterjal on oluliselt tugevam kui tavapäraselt ehitusel kasutatav betoon C20/25.

Kerge ja effektiivne

Kuna vajalik kipsivalu paksus on oluliselt väiksem kui tavabetoonil, lisaks ei vaja kipsivalu metallarmatuuri, siis on surve põrandale kordades väiksem. See teeb kipsivalust ideaalse materjali puitkonstruktsiooniga majade ülemiste korruste põrandatele kuhu muidu põrandakütet paigaldada ei saa betoonivalu raskuse tõttu. Tihti pakutakse puitvahelagede põrandakütte lahendusena ka soojajaotusplaatidega põrandaküttetorustikku. Reaalsuses on seal aga niivõrd palju õhuvahesid et soojusülekanne on üsnagi vilets. Valupõranda puhul seda probleemi aga pole kuna segu valgub tihedalt ümber torustiku ning kipsivalu soojusjuhtivus on paremgi kui betoonil.

Renoveerimine

Olgu Teie mureks vana ja väsinud betoonpõrand, ebaühtlaseks vajunud puitpõrand või alles plaanite põrandat siis siin on Teile lahendus: Kipsivalu OÜ-l on kõigist sellistest muredest jagu saamiseks vahendid olemas: kasutame segusid mis sobivad betoonpõranda uuendamiseks ning tasandamiseks, segusid mis on mõeldud vana puitpõranda tasandamiseks (eriti kasulik nõukaaegsete ebakvaliteetsete nagisevate ja kõverate laudpõrandate puhul) ning segusid päris uue põranda valamiseks.

Töökiirus

Kõik, kel on olnud kokkupuuteid põranda valamisega teavad mis logistika sellega kaasneb- kokku leppida betoonivalmistajaga, valajatega, „kopterimeestega“ ning saada kõik nad samaks päevaks objektile. Kui üks alt veab algab kogu kooskõlastamine uuesti. Lisaks veel küsimus betoonimeeste ja kopterdajate profesioonalsusest- kas ja kui loodi teie põrandad saavad. Kipsivalu OÜ tuleb oma spetsialistidega kokku lepitud päeval kohale, teostab põrandavalu ning juba järgmisel päeval saate oma uuel ideaalselt sirgel põrandal ehitusega edasi minna. Ei mingit tarbetut närvi- ega ajakulu.

Kiirelt kuivav

Ideaalne võimalus jõuda ehitusega uuesti graafikusse! Ehitus on alati pingeline ning nihked ajagraafikus on tavalised. Kipsivalu pakub võimaluse jõuda objektiga tagasi graafikusse- kipsivalu põrand on kõndimiskuiv juba järgmisel päeval, kolme päeva möödudes täielikult koormatav ning veel mõne päeva möödudes võib juba alustada ka põranda kütmisega (täpsema, Teie põrandale vastava küttejuhise anname koos põrandavalu teostamisega). Samuti toimub põranda lõplik kuivamine (ning sellega seonduvalt saab toimuda ka tema katmine põrandakattematerjaliga) kordades kiiremini.

Kindel valik

Tänu praktiliselt olematule soojuspaisumisele on mure põranda võimaliku pragunemise pärast olematu. Vajadus paisumisvuukide järele sisuliselt puudub. Kipspõrandat võib katta kõigi enamkasutatavate põrandakattematerjalidega: Parkett- võib paigaldada otse kipsivalu peale vastavalt tavapärastele paigaldusjuhistele Põrandaplaadid (kuivad ruumid)- võib paigaldada otse kipsivalu põranda peale vastavalt tavapärastele plaadisegu paigaldusjuhistele Põrandaplaadid (märjad ruumid)- äravooluavade kalded anda tsemendipõhise tootega vastavalt tootja juhistele. Teostada korralik hüdroisolatsioon vastavalt heale ehitustavale, plaadid paigaldatakse tavapärasel viisil hüdroisolatsiooni peale. Epoks, akrüül ja polüuretaan- võib paigaldada otse kipsivalu peale vastavalt tavapärastele paigaldusjuhistele.